O FIRMIE

Iglotechnik to specjalistyczna firma wykonawcza, działająca w branży chłodnictwa, klimatyzacji i wentylacji w zachodniej Polsce. Jesteśmy firmą z  25-letnim doświadczeniem. W tym czasie zrealizowaliśmy ponad 9000 instalacji.

Prapoczątki firmy sięgają lat 90-tych, kiedy to firma działała jako „Zakład Elektromechaniki”. Nasza działalność obracała się wokół naprawiania i instalowania chłodnictwa w małych osiedlowych sklepach.

W 1992 zarejestrowaliśmy nazwę Iglotechnik. Powstanie marki związane było ściśle z pojawieniem się w Polsce pierwszych dużych marketów. W historię firmy wpisane wielkimi literami jest otwarcie marketu „STO” i marketu Intermarche w Zielonej Górze. Byli to nasi pierwsi duzi klienci.

Kluczem naszego sukcesu było to, że na każdym etapie rozwoju zawsze oferowaliśmy najnowocześniejsze technologie, jako pierwsi w Polsce. Kiedy zaczęła rozwijać się branża klimatyzacyjna, Iglotechnik jako pierwszy w regionie oferował klimatyzatory i systemy klimatyzacyjne. Do naszej oferty bardzo wcześnie zaczęły wchodzić najpierw duże nowoczesne systemy chłodnicze i chłodnie spożywcze, a potem chłodnictwo przemysłowe i zintegrowane systemy kontroli temperatury.

Iglotechnik przez cały czas działalności rozwijał się bardzo dynamicznie. W 2000 roku zatrudnialiśmy trzydziestu specjalistów. W 2010 już setkę. W podobnym tempie rosła lista naszych klientów i współpracowników, a wraz z nimi obroty firmy.

Dziś, zajmując na rynku ugruntowaną pozycję, z dumą spoglądamy wstecz. Jednocześnie przygotowujemy się na kolejne lata oraz wyzwania i okazje, jakie przyniosą.

HISTORIA FIRMY